• İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Merkezi

KONAK MERKEZ AKADEMİ

Emekli İş Baş Müfettişleri Hasan Hüseyin KURT ve Ömer Deniz ÖZDEMİR öncülüğünde hizmetinizdedir.


Yüksek Lisans

Programın amacı, iş sağlığı ve güvenliği alanında sorunları tespit edip, ürettiği analitik çözümleri sahada uygulayarak iş yerlerinde, ülkemizde ve Dünyada çalışanların sağlığının korunması, meslek hastalıkları ve iş kazalarının azaltılması için yaklaşımlar üretebilecek yetkinliğe sahip mezunlar yetiştirmektir.

Programa katılmak için üniversitelerin en az dört yıllık programlarından mezun olmak yeterlidir. Eğitimi tamamladıktan sonra iş güvenliği uzmanlığı ve iş yeri hekimliği sınavlarına katılmak isteyenlerin mühendis, mimar veya lisans mezunu teknik eleman ya da hekim olması gereklidir.

Programı başarı ile bitirmeleri halinde;

-Mühendis, mimar veya lisans mezunu teknik elemanlar, 6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği” kanunu ile işyerlerinde istihdamı zorunlu kılınan, az tehlikeli ve tehlikeli işyerlerinde B Sınıfı ehliyete sahip iş güvenliği uzmanı olacaklardır.

Diğer yandan Yüksek Lisans Eğitimleri ile

C Sınıfı İş Güvenliği uzmanlarının, İş Güvenliği Uzmanlığı Belgesi almak isteyen mimar, mühendis ve teknik elemanların hızlı bir şekilde B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olmalarına imkan sağlayan bir programdır. 

İSG Yüksek Lisanslarını tamamladıklarında mevcut C Sınıfı Uzmanlar çalışma süreleri dolmadan mezuniyetlerini takip eden ilk B Sınıfı Uzmanlık sınavına giriş hakkı elde edeceklerdir. Çalışma süresi dolmuş bir C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanının B Sınıfı sınavına girebilmek için kursa katılımı zorunludur; ancak İSG Tezsiz Yüksek Lisansını tamamlayan kişi B Sınıfı Uzmanlık sınavına direkt girme hakkı elde eder. Bunun yanında ilk kez uzmanlık sınavına girecek mimar, mühendis veya teknik eleman İSG Tezsiz Yüksek Lisansını tamamladığı takdirde kursa gitmeden direkt olarak B Sınıfı Uzmanlık sınavına katılma hakkı elde eder. 

Kayıt İçin Gerekli Evraklar;

·         Lisans Diploması

·         Transkript

·         Askerlik durum belgesi

·         4 adet fotoğraf

·         Kimlik Fotokopisi